PRVNÍ SOUKROMÝ PIVOVAR SPOLEČENSKÝ V LIPNÍKU

Novosady 751 31 Lipník nad Bečvou
Obrázek neexistuje
Tradiční vaření piva v Lipníku n.Bečvou se věnujeme ve zvláštní kapitole, takže v této snad pár řádků o naších začátcích a dlouhé cestě k vysněnému restauračnímu pivovaru.

Začalo to myšlenkou ……… nedala nám spát tak dlouho, až jsem si nakonec v lednu 2003 vybudovali varnu o objemu 2hl. Zpočátku jsme si pivo vyráběli pro svou vlastní potřebu. Zvýšená poptávka po našem zlatém moku nás přivedla k tomu, že jsme se od roku 2004 začali vařením piva zabývat profesionálně.

Chtěli jsme navázet na tradici vaření piva v Lipníku nad Bečvou, a i proto jsme se pro název našeho pivovaru nechali inspirovat jedním z již zaniklých místních pivovarů, Prvním parním pivovarem společenským (1896 - 1903)

První oficiální várka proběhla 14.2.2004 se začátkem v 16:30 h.

Postupem času jsme však začali zjišťovat, že naše varna přestává kapacitně stačit. Začala v nás opět zrát myšlenka postavit varnu větší, spojenou případně i s vlastní restaurací.

Podařilo se nám získat pozemek vzdálený pouze cca 300 m od budov starých lipnických pivovarů a začátkem léta 2006 jsme začali náš nový pivovar stavět.

Práce probíhaly do léta 2009, a na sv. Václava , patrona pivovarníků a sladovníků téhož roku jsme restauračni pivovar otevřeli. Slavnostnímu otevření předcházelo téhož dne požehnání varně, pivovarskému zvonu a restaurací místním farářem.

Zpočátku jsme pivo stále ještě vařili ve staré varně, následně expedovali do pivovarských sklepů. Od července 2010 je však již veškeré pivo, točené v naší restauraci, uvařené v naší nové 5 hl. varně s přímým otopem plynem, následně vykvašené a dozrálé přímo v prostorách nového pivovaru.Naše nejnovější varna,postavená na sklonku roku 2012 je otápěná parou a má kapacitu 5 hl mladiny a umožňuje dokonale tradiční dekokční způsob vaření piva.
Po - Čt: 10:30 - 22:00 hod. Pá, So: 10:30 - 23:30 hod. Ne: 10:30 - 22:00 hod.
V našem Restaurantu se můžeme mimo jiné pochlubit i vynikající kuchyní se specializací na stará dobrá česká jídla, jako je Svíčková, Guláš, Vepřové výpečky, …….. .
V jídelním lístku však naleznete i jídla dietní či gurmánská

Na zapití kupříkladu křupavého grilovaného kolínka nabízíme a doporučujeme jedno z našich vynikajících námi vařených piv:
-11% Svatovar světlý,12% Svatovar světlý,13% Svatovar special
-12% Svatovar polotmavý,

Komentáře

PRVNÍ SOUKROMÝ PIVOVAR SPOLEČENSKÝ V LIPNÍKU
GPS: 49.5266583, 17.5891756
Adresa: Novosady 164 751 31 Lipník nad Bečvou
  • Hodnocení
  • Doporučeno: 0x
  • Tuto hospodu zatím nikdo nehodnotil.

Další hospody v okolí

Milí zákazníci, pivo i pivní limonádu Mladinádu pro Vás připravujeme přímo u nás v minipivovaru. Vař...
Pivnice je situována v přízemí budovy v historickém centru města u Katedrály sv. Václava v blízkosti...
Vyberte si svůj důvod proč zajít k Moritzovi -vlastní živé, nefiltrované pivo Moritz přímo z tanku ...